Mицкоски: Дали може да има друго место за еден Македонец, освен Македонија?


5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска со порака по повод 146 години од раѓањето на Гоце Делчев: “…Дали може да има друго место за еден Македонец, ...
| | веќе видена | слични

Универзитетот „Гоце Делчев“ (УГД) во Штип денеска ќе биде отворен меѓународниот настан „Првата недела на математичко моделирање. Настанот трае ќе трае петок, а ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Македонците во татковината и во светот одбележуваат 146 години од раѓањето на великанот на македонското револуционерно движење во дваесеттиот век ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во рамки на одбележување на 146 годишнината од раѓањето на националниот херој и револуционер, Гоце Делчев, владина делегација предводена од заменик ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Делегација на владејачката партија СДСМ предводена од организациониот секретар на партијата, Миле Зечевиќ, во којашто беа и Цветанка Ласкова, координаторка на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Штип, Благој Бочварски на чествувањето на роденденот на Гоце Делечв изјави дека тојго изразувал слободарскиот дух во разбирањето на ...
| | веќе видена | слични

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Златко Перински положи свежо цвеќе на гробот на македонскиот револуционерен деец и великан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 210 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 289 | | | веќе видена

Унгарија да не се претвора во продолжена рака на автократот Никола Груевски, а Македонија да разјасни дали бегството уследило по дозвола од тамошните власти, ...
сите 567 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mицкоски: Дали може да има друго место за еден Македонец, освен Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: