НАТО мора да се фокусира на обезбедување на сопствената територија

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе се заложи кај германската канцеларка Ангела Меркел на Македонија да ѝ биде даде датум за почеток на преговори со ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел предупреди на порастот на „мрачните сили“ во Германија и во другите делови на светот. Еден ден после изборите за ...
| | веќе видена | слични

Миша Глени е политички аналитичар од Британија, одличен познавач на работите на Балканот, кој редовно е консултиран од владите на Балканот и на Источна Европа, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел минатиот месец на самитот на ЕУ во Романија имала средби со неколкумина челници на Унијата кои се обидувале да ја ...
| | веќе видена | слични

Гласачите во Европската унија не смеат да бидат наивни во врска со мешањето од странство во изборите за Европскиот парламент, порача францускиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон го обвинил Стив Бенон, блискиот соработник и поранешен главен стратег на Доналд Трам, претседателот на САД, дека заедно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 411 | | | веќе видена

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 292 | | | веќе видена

Владата разгледува две опции надминување на кризата со пасошите - или фирмата „Веридос“ што е можно побрзо да ги испорача обрасците за пасоши или да се ...
сите 187 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 190 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на собранието Трајко Велјановски и ексфункционерите Јанакиевски, Ристовски и Атанасовски седнаа во судница но не почекаа да слушнат што ...
сите 94 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 220 | | | веќе видена

Романец има меѓу загинатите во пукањето во германскиот град Ханау. Информацијата денеска ја потврди романскиот претседател Калус Јоханис. Се работи за 23 ...
сите 87 | | | веќе видена

Јирген Клоп денеска го одржа пресот пред премиерлигашкиот испит кој ќе го има на мечот со Вест Хем кој е закажан за в понеделник, но без оглед на тоа што ја ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТО мора да се фокусира на обезбедување на сопствената територија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: