Надал со два тај-брејка до полуфинална пресметка со Федерер


7 копии
4 копии

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ запиша победа против Бернард Томиќ на Мастерсот во Мајами. Ѓоковиќ 81-виот тенисер на АТП листата го обеди за 76 минути игра со ...
| | веќе видена | слични

Иако важеше за голем аутсајдер на финалниот натпревар од Мастерсот во Индијан Велс, Доминик Тим не се предаде и во одличен натпревар го совлада легендарниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 333 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена

Колку пари заработи од хидроцентралите? Во 2015 година конзорциумот во кој има удел Мицкоски од владата на Никола Груевски добива 33 илјади метри квадратни ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надал со два тај-брејка до полуфинална пресметка со Федерер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: