Над 48.000 посетители на годинашниот Саем на книгата


9 копии
6 копии
2 копии

На Саемот на книгата на штандот на издавачката куќа „Просветно дело“ беа промовирани македонското и албанското издание на „Македонски мултиетнички јазли“ на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера, 8 мај, во 13 часот, на штандот на издавачката куќа ПРОСВЕТНО ДЕЛО, на првиот ден од Саемот на книгата 2019 година, беа промовирани две изданија: ...
| | веќе видена | слични

Во ВИП Арената Борис Трајковски во тек е 31-то издание на Саемот на книгата – манифестација на која учество земаат добро познатите македонски издавачки куќи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Павле Богоевски, како претседател на Комисијата за деловнички и имунитетно-мандантни прашања за утре во 11 часот ја закажа седницата на која треба да се ...
сите 280 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 309 | | | веќе видена

Времето во земјава е сончево со умерена облачност, со услови за краткотраен дожд на северозапад.Во Скопје времето е претежно стабилно и суво.Од четврток ...
сите 206 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 48.000 посетители на годинашниот Саем на книгата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: