Чернобил: Сценаристот од серијата за нуклеарната катастрофа ги повика туристите да ги почитуваат жртвите


Откако една од туристките се фотографирала гола во текот на посетата на Чернобил, сценаристот на популарната HBO серија ги критикувал туристите. „Туристите кои ...
| | веќе видена | слични

По популарната серија на HBO за нуклеарната катастрофа во Чернобил се појави и видеоигра со слична тематика. „Чернобилити“ е нова видеоигра која од скоро е ...
| | веќе видена | слични

За потребите на проектот Чернобил VR, истото студио претходно веќе направило 3D скенирање на околината, поради што во играта можеме да очекуваме реално и верно ...
| | веќе видена | слични

Шкотскиот актер Алекс Фернс (50), кој го глуми незгодниот рудар во серијата „Чернобил“ на HBO, вели дека и неговиот вујко Роберт Степенсон починал по несреќата ...
| | веќе видена | слични

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поминаа три децении од катастрофалната несреќа во нуклеарната електрана Чернобил, но серијата на “HBO” за оваа катастрофа влијаела на стравот кај Норвежаните. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Навивачката група „Шверцери“ реагира на, како што велат тие, медиумската хајка по одбележувањето на 30-годишнината од своето постоење во Македонскиот народен ...
сите 282 | | | веќе видена

Шпицен кандидат или кандидат за носител на мандатот гледаме дека се кријат, препелкаат, молчат ги нема уплашени се. Нашиот е многу принципиелен став еве во ...
сите 233 | | | веќе видена

По добиената покана од премиерот Заев за средба со граѓанските организации, кои во петокот го одржаа големиот Марш против загаденоста на воздухот, тие се ...
сите 81 | | | веќе видена

Денеска во Кривичниот суд започнува рочиштето за случајот „Рекет“ на кое по подолго време ќе се видат обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева, како и Зоран ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чернобил: Сценаристот од серијата за нуклеарната катастрофа ги повика туристите да ги почитуваат жртвите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: