(ВИДЕО) Најмалку 50 загинати во пожарите кај Атина


Заменикот градоначалник на опожарениот регион, кој има дел од областите погодени од пожарите, денес поднесе оставка поради трагедијата, откако бројот на ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Алексис Ципрас ја презема политичката одговорност за пожарите во кои загинаа најмалку 87 луѓе и предизвика критики од опозицијата дека владата ...
| | веќе видена | слични
11 копии
6 копии
4 копии

Грчкиот премиер Алексис Ципрас изјави дека презема целосна политичка одговорност за смртоносните пожари во Атина во кои животот го загубија 87 луѓе. Ципрас ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и заменик министерот за култура Владимир Лазовски, беа претставници на Владата на Република Северна ...
сите 229 | | | веќе видена

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 48 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Најмалку 50 загинати во пожарите кај Атина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: