Мицкоски на балканска турнеја: Средби со Вучиќ, Јанша и Пленковиќ..


Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, придружуван од потпретседателот Александар Николоски од денес до среда ќе остварат средби со повеќе лидери и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со членот на Извршниот Комитет, Златко Перински, оствари средба со Хрватската амбасадорка во Република ...
| | веќе видена | слични

Според партиското соопштение, на средбата се разговараше за теми поврзани со регионот, актуелните случувања во државата и стратешките интереси на државата  за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска се сретна со хрватската амбасадорка Данијела Баришиќ и со неа разговараше за теми поврзани со регионот, ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев. На средбата се разговараше за повеќе ...
| | веќе видена | слични

Ние сме за развој на добрососедски односи, кои треба да се градат на реципрочна основа и взаемно почитување, и во таа насока добредојдени се сите иницијативи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На состанокот со претседателот на Република Србија, г-динот Вучиќ се соглсивме дека иднината на Балканот е во прогресивните политичари кои умеаат да ги запазат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 229 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и понатаму е во центарот на вниманието во сите балкански медиуми преку порно скандалот предизвикан од преписките и порно фотографиите кои што ...
сите 169 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски на балканска турнеја: Средби со Вучиќ, Јанша и Пленковиќ..

Од:
До кого (е-маил):
Порака: