Мицкоски за Илинден во струшко: Борбата за Македонија продолжува и сите заедно обединети и силни ќе победиме!


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за Илинден ќе присуствува на традиционалниот народен собир во Ташмаруништа, струшко. Таму традиционално ќе се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Интегрален текст од обраќањето на Хрисијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ по повод празникот Илинден во с. Ташмаруништa, Струга. За мене претставува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некој свесно заборава дека мандатот за влада, министерски места и функции ги дава единствено народот, а не поединци кои туркаат агенди за спас на своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не го чекаше ниту претседателот за да му одговори на премиерот, кој вчера рече дека на ВМРО-ДПМНЕ му понудил учество во Владата, за заеднички да го спроведат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил напиша статус во кој наведува дека се измислени неговите наводни барања за амнестија, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев во Отворено студио на 1ТВ откри детали кои до сега не беа објавени во јавноста за тоа што се дискутирало на лидерските средби. Ексклузивно за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обезбедените видеа и аудио-атеријали се само за овој случај што го отворивме сега, за овие двајца осомничени. А понатаму во истрагата дали ќе се појават докази ...
сите 301 | | | веќе видена

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 123 | | | веќе видена

Неименуван американски претставник, задолжен за одбранбени прашања, за американските медиуми кажал дека „САД се сомневаат дека Иран веќе запленил танкер со ...
сите 127 | | | веќе видена

Притворениот Бојан Јовановски алијас Боки 13, наводно, поради безбедносни и здравствени причини, е сместен во Хашкото одделение во затворот, потврдуваат од ...
сите 524 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски за Илинден во струшко: Борбата за Македонија продолжува и сите заедно обединети и силни ќе победиме!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: