Finance Think: Оданочувањето на физички лица со ДДВ е проблематично од повеќе аспекти


Finance Think ја информира јавноста и дава препораки до надлежните институции во врска со оданочувањето на физичките лица со ДДВ во рамки на постојната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обврската за регистрирање на ДДВ обврзници над 1 милион денари е лошо решение, Владата не си стои на зборот, изјави во денешното гостување во вестите на Сител ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Управата за јавни приходи ќе чека физичките лица кои во 2017 оствариле промет над еден милион денари доброволно да се регистрираат како ДДВ обврзници и нема да ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Граѓаните што се пријавиле како ДДВ обврзници ќе го платат данокот, останатите годинава ќе куртулат. Од УЈП велат нивната улога ќе биде превентивна. Знаат дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Две недели од Владата молк - дали ќе го испочитува предизборното ветување и ќе го зголеми прагот за ДДВ обврзници, на физичките лица со бруто приходи над ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Лекарска комисија ќе оценува дали Александар Трајковски е болен или го злоупотребил здравствениот систем за да замине во Будимпешта. Матичниот лекар му отворил ...
сите 149 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 186 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Црниот СДСМ целосно изгубил допир со реалноста. Партијата што ја зацрни државата шири манипулации и невистини, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на изјавата на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Finance Think: Оданочувањето на физички лица со ДДВ е проблематично од повеќе аспекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: