Лионел Меси ќе се жени со својата долгогодишна девојка Антонела Рокуцо. Венчавката е закажана за 30 јуни, но на листата на гости на најдобриот фудбалер на денешницата го нема неговиот доскорешен тренер Луис Енрике. Шпанските медиуми го објавија целосниот список на гости, на кој се нашле сите фудбалери на Барселона вклучувајќи го и Жерар Пике, за кого се шпекулираше дека нема да биде поканет поради недоразбирањата на неговата сопруга Шакира со невестата Антонела. Покрај Луис Енрике, Меси на својата свадба не го повикал и целокупниот стручен штаб на доскорешниот стратег, но затоа покани добиле масерите, докторите и физиотерапевтите на каталонскиот гигант. Со ова станува јасно дека шпекулациите за недоразбирања меѓу Енрике и Меси биле "жива вистина", а токму Аргентинецот инсистирал помошниот тренер Унзуе да не биде избран за нов тренер на каталонскиот гигант. Покрај стручниот штаб, не се повикани ниту членовите на бордот на директори на каталонците, како "порака" поради бавните преговори за нов договор. Воедно, ...
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата Лионел Меси одлучи да ја озакони својата долгогодишна врска со девојката Антонела Рокузо, мајка на нивните две деца. Тоа ќе бидат славенички денови за Аргентинецот Лионел Меси, кој на 24 јули го слави 30-тиот роденден. Шпанските медиуми веќе почнаа да шпекулираат кој добил покана за венчавката и, уште поинтересно, кој не е поканет... Што да му се купи на човек што годишно заработува 70 милиони евра? Фудбалерот на Барселона, Меси ги поканил сите соиграчи, 21 на број, и притоа ги замолил да не купуваат подароци туку парите да ги уплатат во хуманитарната фондација што ја водат тој и неговата идна сопруга, а која дава здравствена, едукациска и спортска поддршка на деца. Еден од најдобрите фудбалери на денешницата Лионел Меси одлучи да ја озакони својата долгогодишна врска со девојката Антонела Рокузо, мајка на нивните две деца, а спектакуларната венчавка е најавена во нивното родно место Росарио, Санта Фе, каде што оваа среќна двојка се запознала уште во детството. ...
| | веќе видена | слични

еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси, по напорната сезона се одмора на Ибица. Во една прилика таму тој се фотографирал со еден фан а фотографијата, на која според многумина, се гледа неговото мутантско колено ги згрози неговите фанови на интернет. Освен сопругата на Сеск Фабрегас во позадината, на сликата се гледа нешто уште почудно, што предизвика бројни реакции. - Му расте ли на Меси уште една нога кај коленото?, праша некој на Твитер, забележувајќи го израстокот на неговата нога. Освен тоа, луѓето го коментираа и (не)вкусот на фудбалерот за бермуди. Секако, имаше и такви кои тврдат дека фотографијата е всушност фотомонтажа. Како и да е, се чини, за Меси ниту одморот не е баш одмор.
| | веќе видена | слични

Претседателот на Барселона Жосеп Бартомеу ги искоментира најновите случувања околу продолжување на договорот на клупската икона Лионел Меси. Тој откри дека клубот му верува на Меси кога вели дека планира да се пензионира во клубот, додека се чека на потпишување на новиот договор. На неодамнешен настан на Фондацијата Барса, Бартомеу беше запрашан до каде се преговорите за нов договор. – Меси сака да се пензионира во Барселона и новиот договор ќе се случи кога ќе се случи. Засега, сакам да ве упатам на зборовите на самиот играч – одговори претседателот на Барселона. Меси неодамна за кинеските медиуми најави дека планира да ја заврши кариерата на „Камп Ноу“. – Тоа е нешто што отсекогаш сум го сакал и сум го сонувал. Би сакал да ја завршам мојата кариера во Барселона – рече Меси.
| | веќе видена | слични

Лионел Меси и Антонела Рокузо на крајот на овој месец конечно со брак ќе ја крунисаат долгогодишната врска. Вереницата на Меси ретко ја гледаме во провокативно издание, а сега од Ибица доаѓаат фотографии на Антонела во костим за капење каде нејзините бујни гради се во преден план. Парот е на одмор заедно со семејството на добриот клубски колега на Меси, Суарез, а медиумите Ибица ја сметаат како најатрактивна дестинација за летување на фудбалерите, бидејќи претходно таму уживале Роналдо, Мората и Фабрегас. На свадбата на Меси и Антонела поканети се многу фудбалски и спортски ѕврзди.
| | веќе видена | слични

Вереницата на Меси ретко ја гледаме во провикативно издание, а сега од Ибица ни доаѓаат фотографии на Антонела во костим за капење каде нејзините бујни гради се во преден план. Парот е на одмор заедно со семејството на добриот клубски колега на Меси, Суарез, а медиумите Ибица ја сметаат како најатрактивна дестинација за летување на фудбалерите, бидејќи претходно таму уживаа Роналдо, Мората и Фабрегас. На свадбата на Меси и Антонела поканети се многу фудбалски и спортски ѕврзди.
| | веќе видена | слични

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Лионел Меси, после напорната сезона одмора на Ибица, каде на атрактивните плажи позираше со еден од своите милиони обожаватели кој го начека за да се слика со него, а поради еден детал фотката направи вистински хаос и бура од коментари на Твитер. Освен сопругата од Цеск Фабрегас во позадина, корисниците на социјалните мрежи на фотката видоа уште нешто чудно. Тоа е „мутантското“ колено од славниот фудбалер, поточно необичната испакнатина која се гледа на неговото десно колено. Leo Messi takes a picture with a fan in Ibiza Cesc’s wife, Daniella Semaan, is in the background pic.twitter.com/1iflYHWCuK — 101 Great Goals (@101greatgoals) June 12, 2017 „Дали на Меси му расте уште една нога од коленото?“, пишува некои Твитерџии на фотката која предизвика лавина од реакции. Други, пак, му наоѓаа замерки за кратките панталони – „Има толку милиони, а носи вакви панталони“. Трети коментираа дека фотката е обработувана. На крајот, факт е дека Меси го предизвикува вниманието каде и ...
| | веќе видена | слични

Во денешниот фудбал тешко е да се процени кој фудбалер колку вреди. Цените се креваат вртоглаво, критеруими има многу, се рушат рекорди, а од ова задоволно рацете ги тријат агентите, заработувајќи огромни пари од трансферите. ЦИЕС, Меѓународниот институт за фудбалска статистика е најрелевантен показател. А истражувањето покажа дека Нејмар е најскап играч во светот во овој момент. Бразилската ѕвезда од Барселона е проценет на 234 милиони евра, додека неговиот клупски колега Лео Меси е на четвртото со вредност од 170 милиони евра. Меѓу нив двајца, помалку можеби изненадувачки се најдоа ѕвездите на Тотенхем, на второто место е Деле Али, кој според ЦИЕС вреди 173 милиони евра, а на третото Хери Кејн, кој вреди 171 милион евра. На петтото место се најде Антоан Гризман, кој вреди 167 милиони евра, а за Кристијано Роналдо од Реал Мадрид место немаше ниту во првите десет. Десет најскапи фудбалери на светот: 1.Нејмар, Барселона (234 милиони евра) 2.Деле Али, Тотенхем (173 милиони евра) 3.Хери Кејн, Тотенхем (173 ...
| | веќе видена | слични

ЦИЕС, Меѓународниот институт за фудбалска статистика е најрелевантен показател. А истражувањето покажа дека Нејмар е најскап играч во светот во овој момент. Бразилската ѕвезда од Барселона е проценет на 234 милиони евра, додека неговиот клупски колега Лео Меси е на четвртото со вредност од 170 милиони евра. Меѓу нив двајца, помалку можеби изненадувачки се најдоа ѕвездите на Тотенхем, на второто место е Деле Али, кој според ЦИЕС вреди 173 милиони евра, а на третото Хери Кејн, кој вреди 171 милион евра. На петтото место се најде Антоан Гризман, кој вреди 167 милиони евра, а за Кристијано Роналдо од Реал Мадрид место немаше ниту во првите десет. Десет најскапи фудбалери на светот: 1.Нејмар, Барселона (234 милиони евра) 2.Деле Али, Тотенхем (173 милиони евра) 3.Хери Кејн, Тотенхем (173 милиони евра) 4.Лионел Меси, Барселона (170 милиони евра) 5.Антоан Гризман, Атлетико Мадрид (167 милиони евра) 6.Луис Суарез, Барселона (157 милиони евра) 7.Пол Погба, Манчестер Јунајтед (150 милиони евра) 8.Гонзало Игуаин, ...
| | веќе видена | слични

Фановите не престануваат да се мајтапат со ѕвездата на Барселона, Лионел Меси кој се фотографираше со еден негов фан. Меси додека е на одмор на Ибица со својата девојка Антонела очигледно не може да крене глава од фановите и папараците, па една таква ситуација ги излуде фановите кои се прашуваат што ли му се случува со невообичаениот облик на коленото на фудбалерот додека позира со еден негов случаен минувач. „Дали на Меси му расте уште една нога од коленото?”, е еден од коментатрите на социјалните мрежи. Leo Messi takes a picture with a fan in Ibiza Cesc’s wife, Daniella Semaan, is in the background pic.twitter.com/1iflYHWCuK — 101 Great Goals (@101greatgoals) June 12, 2017 Сепак некои не ја исклучуваат ни можноста дека фотографијата била обработена на фотошоп алатките. Фановите не заборавија ни да се пошегуваат со шорцевите на аргентинецот, па еден од коментарите беше и следниов: „Толку многу милиони, а тој носи вакви шорцеви”. Извор: Курир.мк
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 158 | | | веќе видена

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 228 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 74 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 159 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 197 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 13 | | | веќе видена

Австрискиот министер за внатрешни работи, Херберт Кикл, рече дека и понатаму се разговара со земји од Западен Балкан за основање центри за прифаќање азил во ...
сите 69 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси ќе се жени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: