Меј одложи гласање за брегзит во британскиот Парламент


Британската премиерка Тереза Меј во вторникот изјави дека верува оти може да постигне договор за брегзитот кој би го поддржал парламентот и ќе овозможи на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Британската премиерка Тереза Меј се очекува денеска да побара повеќе време за преговори со ЕУ за „бекстоп“ протоколот во однос на ирската граница. „Бекстоп“ е ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
3 копии

Фронтменот на Редиохед, Том Јорк, го опиша раководењето на Тереза Меј со брегзитот како „акција достојна на раните денови на Третиот рајх“, алудирајќи на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 174 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 286 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 161 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски држави предводени од Калифорнија поднесоа тужба против прогласувањето национална вонредна состојба од страна на претседателот ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меј одложи гласање за брегзит во британскиот Парламент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: