Ноле и Марадона на тениски терен (видео)

"Божјата рака! Спортската легенда Марадона ни го покажа својот талент со тенискиот рекет! Игра тенис подобро отколку што јас играм фудбал. Големината на топчето воопшто не е важна за него"- напиша Новак Ѓоковиќ на својот твитер денеска, откако во Абу Даби имаше можност да се сретне со славниот аргентинец на тениските терени. фото: Новак Ѓоковиќ на whosay.com Ѓоковиќ е таму за да одигра егзибициски меч против Гаел Монфис, а Марадона е тренер на Ал Васл од Дубаи, па двајцата ја искористија можноста за дружење и малку ПР се разбира. Еве го и видеото од кое Новак бил воодушевен, а уште повеќе се воодушевил од играта на Марадона со рекетот. Novak Djokovic on WhoSay
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ новата сезона ќе ја започне во Абу Даби, а слободното време го користи за забава. Тој се сретна со легендарниот Диего Марадона, според... ...многумина најдобриот фудбалер на планетата на сите времиња. Новак и Марадона се запознале минатата година на завршниот Мастерс Куп во Лондон, но сега поминале повеќе време заедно, дури и одиграле една партија тенис. „ Спортската легенда Марадона ни докажа дека има талент со тенискиот рекет. Игра подобро тенис, отколку што ја играм фудбал. Големината на топката не е важна за Диего. “ – напишал Новак на Твитер. СТОП! CRNOBELO.com има уште многу интересни содржини: Таа има 99 гoдини и веќе 26 години активно игра игри на Нинтендо! Умеји Нарисава е на прагот да помине цел век живот, а својата ментална кондициј... Што има заедничко помеѓу брана и коза? Најверојатно ништо. Но, кога ќе ги видите овие кози на браната ќе ви стане кристално јасна изреката: ... Американските психолози неодамна објавија интересна категоризација на жените според обликот на градите. Тие ...
| | веќе видена | слични

Најславниот аргентински фудбалер Диего Марадона и првиот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се најдоа на тенискиот терен, каде Марадона покажа дека големината на топката не е битна. На својот профил на Твитер Ноле напишал дека големата легенда Марадона докажал дека има поголем талент со тенискиот рекет отколку тој што има во фудбалот :) додавајќи дека е многу големо задоволство да се биде покрај Марадона.
| | веќе видена | слични

Најдобриот светски тенисер и според многумина најдобриот фудбалер на сите времиња, ги здружија силите на тениските терени на егзибициониот турнир во Абу Даби. Новак Ѓоковиќ и Диего Армандо Марадона уживаа во заедничкото дружење, а легендарниот Аргентинец му покажа на Србинот што се умее да направи со тениското топче, независно дали со или без рекетот. Воодушевен од прикажаната изведба, Ноле го објави снимениот видео запис на својот профил социјална мрежа Твитер, при што категорично прокоментира дека големината на топката не е битна за Марадона. „Божја рака. Спортската легенда Марадона ни покажа дека има талент и знае како да ракува со тенискиот рекет. Впрочем според мене тој е подобар тенисер одошто фудбалер. Големо е задоволството да се биде покрај големиот Диего“ напиша видно возбудениот Ѓоковиќ на својот Твитер профил. Текстот не лекториран
| | веќе видена | слични

Најславниот аргентински фудбалер, контроверзниот Диего Марадона, и првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ се сретнаа на тениски терен. Сликата веднаш заврши во медиумите, а Ѓоковиќ преку социјалната интернет-мрежа Твитер призна дека Марадона игра подобро тенис одошто тој фудбал. Српскиот тенисер објави видео во кое се гледа како Марадона си поигрува со тениско топче. Насловот на клипот е „Големината на топката е неважна за Диего“.
| | веќе видена | слични

Светскиот рекет број 1 Новак Ѓоковиќ се сретна со аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона во Дубаи, по што двете спортски ѕвезди имаа фудбалско-тениска дружба. Ноле настапуваше на егзибициски турнир во Обединетите Арапски Емирати, каде пак славната аргентинска 10-ка е тренер на фудбалскиот клуб Ал Васл. „Живата спортска легенда Марадона ни го покажа својот талент со тенискиот рекет. Тој многу подобро игра тенис, отколку јас фудбал. Уште еднаш беше голема чест и задоволство да се биде со големиот Диего“, вели Ѓоковиќ. После средбата на својот Твитер профил Ѓоковиќ го објави ова видео и прокоментира: „Големината на топката не е важна за Диего“.
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 158 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 351 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 222 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 170 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 193 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ноле и Марадона на тениски терен (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: