Макрон го смени амбасадорот во Унгарија бидејќи го фалел Орбан

5 копии
2 копии
5 копии

Германскиот филозоф и социолог Јирген Хабермас упати остра критика кон политиката на Германија во однос на Европа. „Не можам да сфатам зошто германската Влада ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Брижит Макрон: Се плашев да влезам во брак со 24 години помладиот Макрон (видео)Француската прва дама Брижит Макрон замалку ќе одбиела да се омажи за Емануел ...
| | веќе видена | слични

Останато

Павле Богоевски веќе нема кредибилитет да ги претставува граѓаните во Собранието на Република Македонија и заради тоа мора да си поднесе неотповиклива оставка, ...
сите 308 | | | веќе видена

Престижниот Форбс со пофални зборови за нашата претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска. Тие истакнаа дека со нејзиниот одличен настап ја направија ...
сите 239 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 307 | | | веќе видена

Времето во земјава е сончево со умерена облачност, со услови за краткотраен дожд на северозапад.Во Скопје времето е претежно стабилно и суво.Од четврток ...
сите 206 | | | веќе видена

Професорот Денко Малески е назначен за надворешен соработник во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски. Неговото име се споменуваше како кандидат за ...
сите 281 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон го смени амбасадорот во Унгарија бидејќи го фалел Орбан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: