Продолжуваат конфронтациите околу „рудниците на смртта“

Разочарани од средбата со претставниците на Владата, на ЕБОР и на компанијата Еуромакс Рисорсис, околу рудникот за бакар и злато Иловица, активистите за здрава ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се посигурно е дека премиерот Зоран Заев, но и дел граѓанските организации кои беа формирани пред парламентарните избори во 2016 и локалните избори во 2017 ...
| | веќе видена | слични

Еколошкото здружение„Здрава котлина" реагира на соопштението на Владата на Република Македонија по консултативниот состанок за рудникот Иловица-Штука одржан на ...
| | веќе видена | слични

Активистите на екодвижењето „Здрава котлина“ демантираат дека дале согласност да учествуваат во „мониторинг тело“ што ќе ја следи работата на рудникот ...
| | веќе видена | слични

Еколошката иницијатива „Здрава котлина“ го демантира соопштението на Владата во врска со консултативниот состанок за рудникот во Иловица-Штука, кој се одржа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од еколошкото здружение„Здрава котлина“ во врска со соопштението на Владата на РМ по консултативниот состанок за рудникот на смртта Иловица-Штука, кој се одржа ...
| | веќе видена | слични

Димитар Апасиев на социјалните мрежи повторно со жестоки критики до Заев и Владата поради неисполнетото ветување за стопирање на изградбата на рудникот во ...
| | веќе видена | слични

По четиричасовната консултативна средба за Проектот за развој на рудникот за бакар и злато Иловица-Штука, што се одржа во Струмица, а со која претседавал ...
| | веќе видена | слични

Македонската асоцијација на рударство (МАР) апелира да не се носат измените на Законот за минерални суровини по скратена постапка. Тие бараат да се организира ...
| | веќе видена | слични

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 197 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат конфронтациите околу „рудниците на смртта“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: