И Лејди Гага била жртва на сексуално злоставување од раперот Р.Кели


Тоа го најави самата Лејди Гага , како реакција на документарниот филм за раперот ,,Да се преживее Р.Кели” , каде дури и неговата сопруга вели дека била жртва ...
| | веќе видена | слични

Лејди Гага и Анџелина Џоли се најдоа во незгодна ситуација, бидејќи и двете сакаат да ја доловат Клеопатра на филмското платно. Џоли долго време се споменува ...
| | веќе видена | слични

Во чии раце ќе отиде „Оскарот“ за најдобра актерка наредниот месец? Ако „Изборот на критичарите“ е некаков показател, тогаш категоријата за најдобра актерка во ...
| | веќе видена | слични

Познатиот американски ар-ен-би музичар Ар Кели повторно е во центарот на вниманието заради неговите несоодветни врски со малолетнички, а огнот дополнително го ...
| | веќе видена | слични

Пејачката и актерка Лејди Гага освои награда на овогодинешната церемонија на "Critics' Choice Awards" за најдобра актерка во филмот „Ѕвездата е родена“, како и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Останато

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 459 | | | веќе видена

Во интервју за МРТВ 2, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 311 | | | веќе видена

Јавното обвинителство на Република Македонија вчера ги презеде предметите од СЈО. Со тоа, веќе е извесно дека нивното процесирање во судовите ќе продолжи и ќе ...
сите 180 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 129 | | | веќе видена

Мефали Гури од Скопје, роден 1962 година, е планинарот кој загина на планината Олимп. Информацијата ја потврдија и од Министерството за надворешни работи, но и ...
сите 57 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Лејди Гага била жртва на сексуално злоставување од раперот Р.Кели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: