Таневски: Голот на гости ни остава надеж за реваншот


По Македонија Ѓорче Петров, уште еден од триото македонски претставника доживеа елиминација во квалификациите за Лига Европа, уште од првиот меч беше извесно, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонија Ѓорче Петров по долг период се врати на европската сцена, но кам-бекот беше неуспешен, со два порази од Алашкерт. Денеска во реванш дуелот од ...
| | веќе видена | слични

Уште едно лошо издание на Македонија Ѓорче Петров против Алашкрет од Ерменија, овој пат нашиот тим загуби со 3-0 во Скопје и со вкупни 6-1 е елиминиран од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 427 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 344 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таневски: Голот на гости ни остава надеж за реваншот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: