Незаконски трошени средства од буџетот на АВРМ


Од козметика, цигари, милка чоколади до јајца од препелица и свежа риба. Раководителката на Центарот за вработување на Град Скопје – Слободанка Алексоска лани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Агенцијата за вработување од страна на в.д. директорот Билјана Јовановска од почетокот на нејзиното именување во континуитет се врши политички реваншизам и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Машки чорапи, влажни марамчиња, козметика, аутан, спрејови, млеко за тело, смоки, цигари, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, ...
| | веќе видена | слични

-Постојано се вршат вакви лажни обвинувања кон раководните лица кои доаѓаат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Во Агенцијата за вработување кон мене има политички ...
| | веќе видена | слични

Алексовска е суспендирана, а донесена е и одлука за дисциплинска постапка, која ќе продолжи по локалните избори, вели Јовановска. На поранешната раководителка ...
| | веќе видена | слични

Новата директорка на Агенцијата за вработување (АВРМ), Билјана Јовановска, ја обвини денеска Слободанка Алексовска, вработена во АВРМ на работно место ...
| | веќе видена | слични

Речиси 430 000 денари или околу 7 000 евра службени пари, потрошила за свои лични потреби поранешната директорка на скопскиот Центар за вработување, Слободанка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проф. д-р Каролина Ристова Астеруд , поранешна пратеничка од СДСМ во Собранието на Република Македонија (2002-2006), поддржувачка на Рамковниот договор, која ...
сите 334 | | | веќе видена

Спорот за името е тема која секогаш ги разгорува страстите кај нашите читатели. Тие коментирале и за повикот да не се палат бадникарски огнови. Името па името ...
сите 26 | | | веќе видена

Незадоволство тлее веќе подолго време меѓу членовите на извршната власт од редовите на СДСМ поради лошите кадровски решенија на министерските позиции од ...
сите 73 | | | веќе видена

Полицијата потврди дека сопственикот сам го предизвикал пожарот што избувна вчера во стан во една од зградите зад Собрание во Центар. Според информациите на ...
сите 72 | | | веќе видена

Православните христијани денес го слават Рождеството Христово-Божик. Во сите храмови на Македонската православна црква изутринава се одржуваат божиќни ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Незаконски трошени средства од буџетот на АВРМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: