Лазаров задоволен од победата


3 копии
2 копии

Македонската ракометна репрезентација беше на чекор од нова победа над Исланд, но за разлика од мечот пред четири дена кога во завршницата погоди Манасков за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Младиот Виктор Гисли Халгримсон беше вистинско освежување меѓу стативите на Исланд и беше еден од јунаците на „рибарите“ на натпреварот во Скопје кој заврши ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Македонската ракометна репрезентација одигра нерешено 24:24 во возвратниот дуел со Исланд во квалификациите за Европското првенство 2020. Со освоениот бод ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонската ракометна репрезентација синоќа во „Борис Трајковски“ ремизираше против селекцијата на Исланд, 24:24. После победата на гостувањето во Рејкјавик, ...
| | веќе видена | слични

Вчера ракометната репрезентација на Македонија мораше да се задоволи само со бод во натпреварот против Исланд во рамките од квалификациите за Европското ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија и Исланд одиграа уште една ракометна драма, овојпат во „Борис Трајковски“ пред македонската публика која сепак во самата завршница остана пократка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По израмнувањето на Исланд во последниот напад, за Македонија останаа само 3 секунди да се обиде да постигне гол и да стигне до победа. Откако нашиот селектор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По официјалните изборни резултати од првиот круг на претседателските избори од земјава, грчките медиуми најмногу акцент ставаат врз малиот процент на излезност ...
сите 261 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 285 | | | веќе видена

Одборот за одбрана на Џулијан Асанж ќе организира јавен состанок во Лондон на 26 април за да добие поддршка за основачот на „Викиликс“ и да испрати силна ...
сите 52 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста од запад ќе се зголемува, а кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд. Во текот ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лазаров задоволен од победата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: