„Бојкотирам“ бара пари од Владата за кампања за референдумот


2 копии

Здруженијата кои се противат на референдумот денеска побараа пари од државата за кампањата „Македонија бојкотира“. Но, и доколку Владата не обезбеди средства ...
| | веќе видена | слични

Кризниот штаб против референдумот обвини дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, манифестира селективна сенилност со изјавите дека неговата партија ќе ...
| | веќе видена | слични

Таканаречениот „Кризен штаб против референдумот“ со соопштение го повикуваат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски, да не глуми, како што викаат, лажен хуманизам и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ДМНЕ, Христијан Мицкоски, вчера го допре дното со изјавата дека приврзаниците за бојкот на референдумот на 30 септември се фекалии, велат од ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Сител изјави дека оние кои се за бојокот на референдумот се гласно малцинство со чиста идеја, но ...
| | веќе видена | слични

Филип Петровски кој е дел од Демократската фракција на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во изјава за „ Фокус “ жестоко ја осуди последната изјава на лидерот на партијата, ...
| | веќе видена | слични

Барањето на кризниот штаб за бојкот на референдумот, владата да им даде пари за финансирање на кампањата е проблематично по неколку основи смета политичкиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 136 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 301 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 326 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 172 | | | веќе видена

Во текот на претседателската кампања, Гордана Силјановска – Давкова на вечерашната дебатна емисија на ТВ21 рече дека новинари го следеле и го ставале на ...
сите 86 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Бојкотирам“ бара пари од Владата за кампања за референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: