Креирање нови економски перспективи - КИФ на Самитот на Западен Балкан во Познањ

Со цел приклучување на регионот кон Европската унија, во зона на стабилност, безбедност и економски просперитет, за европска иднина, на што треба да се гледа ...
| | веќе видена | слични

Со стручен форум, денеска во полскиот град Познањ почнува Самитот на западен Балкан, во рамките на Берлинскиот процес.Во фукосот на самитот се регионалната ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Берлински процес и Самит на земјите од Западен Балкан годинава ќе се одржи од 3 до 5 јули во полскиот град Познањ. Тоа е иницијатива што поддржува регионална ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел не очекува брз прием на земјите од Западен Балкан во ЕУ, но потенцира дека регионот има европска перспектива. Во својот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 267 | | | веќе видена

СДСМ ги почитува европските принципи за слобода и демократија и затоа го поддржува развојот на медиумите и слободата на говорот и аргументираната критика. Ја ...
сите 161 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 144 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Креирање нови економски перспективи - КИФ на Самитот на Западен Балкан во Познањ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: