Уапсени двајца скопјани поради производство и трговија со оружје и дрога

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија уапси две лица од Скопје, поради недозволено изработување, држење и тргување со оружје ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против струмичанецот Џ.Д.(32) поради постоење ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Триесетдневен притвор доби 32-годишниот маж од струмичкото село Муртино, кој е осомничен дека вчера извршил обљуба врз немоќно лице. „Искористувајќи го ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Полицијата уаспила струмичанец кој вчера силувал девојка со пречки во развојот. ОЈО Струмица против осомничениот на возраст од 32 години побара притвор. Според ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје во текот на вчерашниот ден по издадени наредби од Основен суд Скопје 1 Скопје извршила претреси во домови на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Единицата за недозволена трговија на СВР Скопје вчера извршила претреси во домовите на неколку лица од градот со цел откривање и докажување на кривични дела ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице затоа што постои основано сомнение дека сторило кривични ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 99 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ која е навикната само на земање од граѓаните, денеска во Собранието повторно се обидува да го попречи носењето на Законот за минимална плата, но и ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени двајца скопјани поради производство и трговија со оружје и дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: