ЦЕФТА, задутре ќе се одлучува за спорните косовски царини


3 копии
6 копии

По денешната седница на косовската Влада, закажана за 14 часот, ќе биде познат исходот од реакциите на земјите од регионот, а посебно на Македонија, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши попладнево ќе соопшти соопшти дали косовската Влада ги земала предвид аргументите на македонската Влада, презентирани ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Сѐ уште е неизвесно дали и кога Косово целосно ќе ја повлече одлуката за зголемените царини на земјоделските производи. Македонија ја чека седницата на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши закажа прес конференција во очекување владата на Косово целосно ја повлече одлуката за зголемените царини на ...
| | веќе видена | слични

И покрај речиси целосно „замрзнатиот“ извоз кон Косово поради мерката со зголемени царини за увоз која оваа држава ја воведе, македонските земјоделски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 466 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕФТА, задутре ќе се одлучува за спорните косовски царини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: