Перо Антиќ до Шилегов: Имај милост, вака не јаделе комарци 36 години!


„Дали треба на господинот градоначалник Петре Шилегов да му ги доставиме сметките за АУТАН, и сличните препарати, или да го замолиме да испрска против комарци? ...
| | веќе видена | слични

Содата бикарбона (натриум хидроген карбонат) има широка примена во индустријата, исхраната и одржување на хигиената, но и како лек поради поволните ефекти врз ...
| | веќе видена | слични

Костимите за капење најчесто се направени од синтетички материјал кој добро ја впива кремата за сончање, па затоа на нив остануваат дамки. Кога ќе завршите со ...
| | веќе видена | слични

Сите секако сте слушнале за сода бикарбона. Но, веројатно не сте слушнале за уште една примена која навистина е неверојатна. А толку е едноставна. Содата ...
| | веќе видена | слични

Мирисот на мувла е еден од најтешките за отстранување, особено кога станува збор за подрумот. Сепак, постои начин да се решите од него еднаш засекогаш. Прво и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Колку пати ви се случило да ви загори ручекот? Со помош на овие едноставни трикови вратете го стариот сјај на загорените тенџериња. Во загорено тенџере ...
| | веќе видена | слични

Постојат готови спрејови и масти за заштита на кожата, кои прилично добро штитат.Проблемот е што тие содржат хемикалии кои не се баш здрави за вашата кожа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 282 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Перо Антиќ до Шилегов: Имај милост, вака не јаделе комарци 36 години!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: