Нимиц во Атина: Ќе има ли референдуми за името во двете земји


3 копии
15 копии

Очекуваме од Скопје, конечно да излезе и јавно да каже која ќе биде придавката во сложеното име и да им го објасни тоа на граѓаните, вели Никос Коѕијас, ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас сосема нестандардно кога е во прашање дипломатијата јавно во интервју ги прозва македонските власти како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската влада треба јавно да го соопшти договореното сложено име во Давос, изјави министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас во интервју за ...
| | веќе видена | слични
19 копии
3 копии

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, во интервју за Еуроњуз побара од македонската влада јавно да го соопшти договореното сложено име во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Грчкиот весник „То Вима“ го пренесува планот на медијаторот во спорот меѓу Македонија и Грција за името, Метју Нимиц, како и сет идеи за солуција на истиот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас успеа да го подобри имиџот во меѓународната заедница и да изврши притисок врз политичките противници, благодарение на ...
сите 347 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 116 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 188 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нимиц во Атина: Ќе има ли референдуми за името во двете земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: