Ќе продолжи ли династијата на „Пеп Гвардиола“? (ФОТО+ВИДЕО)


3 копии

Возбудувањата од новата сезона во Премиерлигата започуваат на Олд Трафорд каде Манчестер јунајтед го пречекува Лестер, домаќините имаат доста проблеми на ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул значително се засили во летниот преоден рок и ростерот на менаџерот Јирген Клоп е значително поширок во споредба со минатата натпреварувачка сезона, ...
| | веќе видена | слични

Лондон, 10. август 2018 (ИНПРЕС) – Првата од “големата петорка”, вечерва стартува Премиер лигата која обично носи најмногу возбудувања кога станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Манчестер сити важи за фаворит и ќе се обиде да биде првиот тим што по една деценија ја одбранил титулата. Како најголем конкурент на Сити се спомнува ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 18 часот и официјално заврши преодниот рок во Премиер Лигата. На последниот ден 13 екипи потрошија дури 128 милиони фунти за носење на вкупно 25 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Членството во НАТО е шанса за безбеден регион и спокојни граѓани, оценија денеска на Криволак министерката за одбрана Радмила Шекеринска и заменик амасадорката ...
сите 103 | | | веќе видена

Земјоделието оваа година е на колена, по очајно ниските цени на доматите, лубениците, сега на ред дојдоа сливите, праските и пченицата. Нема откуп, половина од ...
сите 117 | | | веќе видена

Автомобил „бмв“ и „мерцедес“ биле опожарени утрово во Скопје и во велешкото село Отовица, информира МВР.Утрово во 2 часот на булеварот АСНОМ во скопската ...
сите 93 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста - реакција на прес конференција на Горан Сугарески Сугарески со ниту една прес конференција и обвинување нема да избега од фактот дека ...
сите 112 | | | веќе видена

„Несериозно е да се нема став за најважните прашања за иднината на државата и граѓаните.Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја програма ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 177 | | | веќе видена

Новиот скандал со претепаното 2 годишно дете од страна на таткото насилник повторно ја потресе јавноста. Социјалните служби остануваат дезориентирани во ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе продолжи ли династијата на „Пеп Гвардиола“? (ФОТО+ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: