Зијадин Села имал сообраќајка во Скопје?


Претседателот на струшкиот Совет, Абдула Ќазимоски на вчерашната седница на Советот на општина Струга беше разрешен, а на негово место беше изгласан Ристе ...
| | веќе видена | слични

После празничната велигденска пауза пратениците на Парламентот се вратија во собраниските клупи продолжувајќи ја конститутивната седница на која треба да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На денешната собраниска седница пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски во процедурална заеблешка кон Зијадин Села, потенцираше дека тој и албанските партии ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ од собраниската говорница го предупреди Зијадин Села да престане својата неспособност како градоначалник на Струга да ја префрла ...
| | веќе видена | слични

Четиринаесетата конститутивна седница во Собранието поминува со жестоки препукувања и обвинувања. Панчо Минов и Илија Димовски му се „фрлија“ на Зијадин Села ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Повторно ќе се кандидирам на локалните избори и пак ќе ве победам“, рече Зијадин Села, пратеник на ДР-ДПА, обраќајќи им се на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. „Се ...
| | веќе видена | слични

-Знаете што е неискрено во вашата политика, начекавте слабаци со триста проблеми и со единаесет годишна собрана фрустрација да дојдат на власт и вие сам ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Господине Села вие си играте со чувствата на граѓните кога тврдите дека не постојат Македонци, а исто и колегите од СДСМ заради тоа што вашите три пратеници се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на Република Македонија на вчерашната седница одлучи да му предложи на Собранието да распише оглас за избор на нов јавен обвинител, откако во минатата ...
сите 399 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 157 | | | веќе видена

Вчера беше трет ден како гореше и се гасеше дивата депонија во Тетово, каде што дежураат возила на противпожарната служба и на јавното комунално претпријатие. ...
сите 194 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на РМ, Ѓорге Иванов, одговори на реакцијата на Министерството за одбрана на неговиот говор на прославата на Денот на Армијата. ...
сите 129 | | | веќе видена

„Транспаренси Интернешнел“ – Македонија и Центарот за економски развој (ЦЕР) бараат од Собранието да донесе измени во Законот за пратеници и да усвои Законик ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зијадин Села имал сообраќајка во Скопје?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: