Доналд Трамп повторно ја осиромашува Америка

Кинескиот суфицит во трговската размена со САД скокнал во првите три месеца од годинава за 19,4 отсто во однос на истиот период минатата година, објави во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Откако започнал да се занимава со земјоделството во 1980-та година, секое утрото на фармерот Брент Шол од Илиноис е речиси исто ... будење рано и работа во ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот претседател Кси Џинпинг ветил денес дека ќе ги намали кинеските даноци за увоз на автомобили и ќе ја подобри заштитата на интелектуалната ...
| | веќе видена | слични

Кина во Светската трговска организација (СТО) поднела жалба поради американските такси на челични и алуминиумски производи. Организацијата со седиште во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доналд Трамп повторно ја осиромашува Америка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: