Електричниот Aiways U5 на road-trip до Европа


Истовременото полнење на илјада индивидуални возила и стотина автобуси во Загреб би предизвикало хаос во постојната електрична мрежа Кога во Хрватска само еден ...
| | веќе видена | слични

Harley Davidson неодамна започна да ги прима нарачките за својот прв електричен мотоцикл наречен LiveWire. Иако има исклучително висока почетна цена од 29,799 ...
| | веќе видена | слични

Шангајската стартап компанија Aiways сака да биде првиот кинески производител на автомобили кој ќе продава електрични возила во Европа. Презентацијата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 698 | | | веќе видена

Разрешувањето на министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи покажува дека моделот на Пржинска влада не функционира и треба да се размислува за негово ...
сите 396 | | | веќе видена

Утре во 9:00 часот на моја иницијатива, во Обвинителството за борба против организиран криминал и корупција, ќе остварам средба со Вилма Русковска. Целта на ...
сите 294 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски денеска во Брисел имаше средба со претседателот на Европскиот Парламент (ЕП) Давид Мариа Сасоли, кој даде целосна поддршка на сите ...
сите 377 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска побара, а судијата Васка Николовска Масевска прифати на денешното рочиште за случајот „Рекет“ новинарите да не ги слушаат ...
сите 400 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Електричниот Aiways U5 на road-trip до Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: