Ким Џонг-ун: Мирот на Корејскиот Полуостров ќе зависи од САД


3 копии
2 копии

Севернокорејската делегација предводена од лидерот Ким Џонг ун, која во средата стигна во Владивосток, ќе биде послужена руска кујна и тоа на нивно барање, ...
| | веќе видена | слични

Каде и да оди надвор од неговата Северна Кореја, севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун секаде патува со специјален воз, кој всушност претставува вистинска ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Пред да започне состанокот со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун и рускиот претседател Владимир Путин, неколку детали го привлекоа вниманието на новинарите. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска изјави дека ќе ги информира Кина и САД за резултатите од самитот со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун. Дури и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 206 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ким Џонг-ун: Мирот на Корејскиот Полуостров ќе зависи од САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: