Измама со фалсификување американски долари во Кавадарци

17 копии

Кривичниот суд Скопје на денешната седница ги отфрли жалбите по изречената мерка притвор за осум лица, меѓу кои и поранешниот министер за транспорт и врски, ...
| | веќе видена | слични

,,Постапувајќи по жалби од осум лица, осомничени од Јавното обвинителство за кривичното дело Злоупотреба на службената положба и овластување,  поднесени против ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Обвинителството од Велес, по спроведена истрага, до Основен суд Велес поднесе Обвинителен акт против две лица од Скопје, како соизвршители, за продолжено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното јавно обвинителство Велес, по спроведена истрага, до Основен суд Велес поднесе Обвинителен акт против две лица од Скопје, како соизвршители, за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против В.К.(47) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во денешната полициска акција е уапcена државниот правобранител, Емилија Радојкова, пренесува Алсат. Според информацијата Радојкова пред пет месеци дала отказ ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и седумгодишната В.К. од Кавадарци заработи кривична пријава. Таа се товари за залоупотреба на службената положба и овластување. Истрагата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владината одлука од вчерашната 57-ма седница за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и за родителите кои имаат деца на возраст до 10 години, ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Еден од предлозите за отворање на границите е од следната недела да се отвори отвори патувањето за членови на семејство или од службен, економски интерес, во ...
сите 288 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 126 | | | веќе видена

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
сите 243 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена

Со одлука на Владата од утре може да отпочнат со работа кафетериите и угостителските објекти со посетители во отворените делови на овие објекти, со ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измама со фалсификување американски долари во Кавадарци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: