(ВИДЕО) Гаф на Јункер: Бев во Македонија, ФИРОМ, Скопје


3 копии

На прес конференција со премиерот Зоран Заев, претседателот на Европската комисија одговарајќи на новинарско прашање на прес-конференцијата Јункер кажа дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Многу сме задоволни со досегашната работа на премиерот Зоран Заев и иако ова е наша прва средба, знам дека ова е почеток на едно добро пријателство, изјави ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Премиерот Зоран Заев денеска во Брисел се сретна со високата претставничка на Европската Унија за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Резултатите од отпочнатите реформи се видливи, а Европската комисија ја охрабрува земјава да продолжи по патот кон Унијата. Ваква порака испрати претседателот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Република Македонија е држава партнер која ќе шири безбедност и сигурност. Домашните реформски иницијативи и активностите наменети за надворешната политика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состанок со единствена точка на дневниот ред со пријателот на Република Македонија, еврокомесарот за соседска политика и проширување Јоханес Хан: Како заедно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кој е монструм? Дали нарачателите на ладнокрвната егзекуција на Смилковското езеро? Дали се тоа извршителите на чинот или можеби е Премиерот кој ги доведе во ...
сите 229 | | | веќе видена

На социјалните мрежи голем интерес предизвика забавата со зурли и тапани на вчерашното отворање на автопатот Демир Капија-Смоквица. Најголемиот број коментари ...
сите 182 | | | веќе видена

Дали омразата кон жените била мотив на напаѓачот со комбе? На тоа упатува не само изборот на жртвите, туку и неговите изјави на социјалните мрежи пред да го ...
сите 85 | | | веќе видена

Охридските еколози од Грашница се против изградба на регионална депонија во Дебрца или на било која друга локација. Нивниот предлог е да се продолжи со веќе ...
сите 55 | | | веќе видена

Сплетот чочеци, плех музиката, лепењето пари по трубачи налик на свадба ја намсејаа и запалија македонската јавност. Отворењето на новата автопатска делница, ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Гаф на Јункер: Бев во Македонија, ФИРОМ, Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: