Има ли врска со името: Ќе се менува законот за референдум


5 копии

Во екот на обидите за премостување на деценискиот јаз меѓу Македонија и Грција, едно од најзначајните прашања кое ја дели јавноста е и потребата за распишување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Министерството за правда посочуваат дека Измените на Законот за референдум се прават со цел усогласување со Изборниот законик а по бурната реакција на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за правда се премисли. Од Единствениот електронски регистар на прописи (ЕНЕР) ја тргна иницијативата за промена на Законот за референдум и ...
| | веќе видена | слични

Претходно, по информациите во дел од медиумите и објавата на предложените законски измени на Единствениот национален регистар на прописи (ЕНЕР)  Министерството ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за правда во ново корегирано соопштение попладнево информира дека се одложени предложените измени на Законот за референдум и други облици на ...
| | веќе видена | слични

Според Министерството за правда, се врши уредување на прашања кои се од значење за практичното спроведување на законот  и техничко доуредување на законскиот ...
| | веќе видена | слични

Со предложените измени во Законот за референдум и други облици на непосредно изјаснување на граѓаните, се врши усогласување на законскиот текст со Изборниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 273 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 219 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува раст на платите во сите сектори. Со Буџетот за 2019 година предвидено е ...
сите 235 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 360 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има ли врска со името: Ќе се менува законот за референдум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: