Еден загинат и десет повредени, 16 сообраќајки вчера во Скопје

10 копии
4 копии
20 копии
12 копии
3 копии

Во само три дена, (07, 08 и 09.06.2019 година) Сообраќајната полиција на Скопје и Битола, во редовните контроли, санкционирале возачи кои управувале со брзина ...
| | веќе видена | слични

 Во 11 сообраќајни незгоди е причинета материјална штета. Според СВР Скопје, полицијата од сообраќај исклучила 109 возачи кои се движеле со поголема брзина од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден загинат и десет повредени, 16 сообраќајки вчера во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: