Иран ќе го надмине лимитот на ураниумските резерви од нуклеарниот договор


3 копии

Иранската атомска агенција денеска потврди дека земјата набргу ќе го надмине лимитот за своите резерви од ураниум утврден во неуспешниот нуклеарен договор ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
3 копии

Иран до крајот на месецот ќе го надмине лимитот на резерви за ниски збогатен ураниум, кој е предвиден со нуклеарниот договор меѓу Техеран и светските сили, и ...
| | веќе видена | слични

Според шефот на американската дипломатија, сега „сите опции се на маса“ кога станува збор за спорот помеѓу Вашингтон и Техеран. „Соединетите Американски Држави ...
| | веќе видена | слични

Резервите ќе се зголемат, односно ќе стасаат до повеќе од 300 килограми лимит до 27 јуни Иранската организација за атомска енергија изјави дека државата ...
| | веќе видена | слични

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 130 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иран ќе го надмине лимитот на ураниумските резерви од нуклеарниот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: