Некој по шорцеви, некој по гаќи, ама претседателката ги изгушка Хрватите (видео)


Радоста на Хрватите, откако Ракитиќ го закова решавачкиот гол во пенал рулетот против Данска, не ја одмина ни хрватската претседателка – Колинда Грабар ...
| | веќе видена | слични

Како што пренесува хрватскиот портал index.hr, хрватската претседателка дуелот меѓу Хрватска и Русија од ВИП ложата на стадионот во Сочи го следела во друштво ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Република Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ, во пресрет на фудбалскиот натпревар во Сочи за четвртфиналето на Светското првенство, објави ...
| | веќе видена | слични

Хрватска вечерва го слави пласманот на фудбалерите во полуфиналето на Светското првенство во Русија, а меѓу нив секако е и претседателката Колинда Грабар – ...
| | веќе видена | слични

На Олимпискиот стадион во Сочи вечер во 20 часот ќе игра домаќинот Русија и Хрватска, под надзор на бразилскиот арбитер Сандро Ричи, во четвртфинална утакмица ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руските медиуми веќе со денови на големо се заинтересирани за претседателката на Хрватска која од први јули е на гости во нивната земја и ги поддржува своите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поради релативно топлото време и позитивните температури на воздухот се очекува топење на снегот кој падна во изминатото деноноќие и тоа на местата пониски од ...
сите 311 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 225 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 273 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 225 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Некој по шорцеви, некој по гаќи, ама претседателката ги изгушка Хрватите (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: