Харадинај и Рама со највисоки плати меѓу премиерите во регионот


Премиерите на Косово и на Албанија, Рамуш Харадинај и Еди Рама добиваат највисоки плати во регионот во споредба со премиерите на другите земји, се наведува во ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека нема да поднесе оставка и дека во соседна Албанија нема да бидат одржани вондредни парламентарни избори. После ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии
6 копии

Инцидентот што се случи во албанскиот Парламент за време на пленарната седница на која се гласаше за Протоколот за членство на Македонија во НАТО, кога ...
| | веќе видена | слични

Со 130 гласа “За” и ниту еден против албанскиот Парламент го ратификува протоколот за членство на Македонија во НАТО. Седницата почна со едноминутен молк во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратеникот од редовите на опозициската Демократска партија, Еди Палока, кој воедно и партиски потпретседател, денеска предизвика инцидент во албанскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 161 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 331 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харадинај и Рама со највисоки плати меѓу премиерите во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: