На Халкидики се санираат и пребројуваат штетите од невремето кое одзеде седум животи


По големото и катастрофално невреме со силен ветер од над 100 километри на час, но со кратко траење, што однесе седум човечки жртви, на Халкидики од вчера се ...
| | веќе видена | слични

Два дена после рзорното невреме во кое настрадаа седум лица на Халкидики, ситуацијата се стабилизира, се наведува во фејсабук групата „Грција инфо“. „На ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По страшното невреме кое го зафати грчкиот остров Халкидики веќе втор ден по ред се санираат штетите и се трага по исчезнатите лица.Сведоци за КУРИР ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи на Македонија, Никола Димитров, изрази сочувство за настраданите од невремето на Халкидики, во кое животот го загубија седум ...
| | веќе видена | слични

Невремето кое завчера го зафати Халкидики и во кое загинаа седум лица, а повеќе од 100 беа повредени не го одмина ниту елитното грчко летувалиште Порто Карас. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на загинати во силното невреме на Халкидики порасна на седум жртви откако вчера беше пронајдено тело на маж во областа помеѓу Созополи и Неа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 43 | | | веќе видена

Специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева, освен што се најде во фокусот на скандалот со рекетирањето на бизнисмен, таа деновиве е топ-тема во ...
сите 137 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски смета дека вистинското место за лидерската средба е кај шефот на државата. -Не би сакал да ја ...
сите 375 | | | веќе видена

Матс Виландер веднаш по крајот на големото финале на Вимблдон заклучи дека Новак Ѓоковиќ добил предност од новото правило кое го воведе турнирот во Лондон, ...
сите 275 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 155 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Халкидики се санираат и пребројуваат штетите од невремето кое одзеде седум животи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: