Во Гевгелија вечерва “Кројач за дами”


Во НТ Гевгелија , вечерва со почеток во 19 часот , драмската група "Дон Кихот" ќе ја изведе комедијата "Кројач за дами" + музички и хип хоп настапо.Режијата е на проф. Даниела Џишева ,сценографија- проф. Александар Јанев. Актерската екипа ја сочинуваат : Илија Влахов, Проше Митовски, Димитар Бучков, Надја Олумчева, Кристина Митреска, Ивана Колчева, Сања Атанасова, Александар Стефанов и Симона Трајанова.
| | веќе видена | слични

„Преспав“ од минатата недела се врати на малите екрани. Новата сезона ќе се емитува секој вторник и среда со почеток од 19 часот на Телевизија 24. Во продолжение насмејте се со грешките кои актерската екипа ги направи во текот на снимањето на втората сезона од „Преспав“.
| | веќе видена | слични
2 копии

Согласно актерското искуство нема збор дека Игор ќе се снајде во улогата. Актерот Игор Џамбазов го замени колегата Владо Јовановски во ТВ серијата „Преспав". „Со мало освежување во актерската постава, односно на местото на Владо Јовановски продолжува Игор Џамбазов, што претставува промена, која ќе донесе нов квалитет во серијалот", велат од ОХО. Причината е поради тоа што Владо Јовановски е во притвор поради настаните од 27 април во Собрание. Ликот Миле е пијаница кој во партнерство со своите два браќа го имаа хотелот Преспав на Преспанското езеро. Согласно актерското искуство нема збор дека Игор ќе се снајде во улогата. Серијата „Преспав" претставува метафора на реалните општествени случувања во Македонија, во кои се прекршува балканскиот менталитет, од кој ликовите не можат да избегаат, а водени од желбата да ги почитуваат европските стандарди. Актерската екипа ја сочинуваат Јелена Јованова, Тијана Дапчевиќ, Игор Ангелов, Игор Стојчевски, Васил Зафирчев, Горан Стојановски, Владо Јовановски и Адриан Азири. ...
| | веќе видена | слични

Комичната приказна за семејството Бузалевски и нивниот бизнис повторно се враќа во етерот! Вечерва во 19 часот на телевизија 24 стартува втората сезона на комедијата „Преспав“. Редовни термини на емитување ќе бидат секој вторник и среда со почеток во 19 часот.
| | веќе видена | слични

Македонскиот ситком Преспав од вечерва ќе се прикажува на телевизија 24. Гледачите ќе може да ги гледаат најновите епизоди од втората сезона секој вторник и среда од 19 часот на Телевизија 24 (репризите се истите денови од 22:30 часот). „Преспав“ е првиот македонски сит-ком проект, целосно осмислен и одработен од македонски продуценти, сценаристи и актери, кои вложија сериозен труд и култивираа бесценето знаење и искуство за вакви слични понатамошни проекти. Секоја епизода е инспирирана од општествена тема, актуелен проблем или конфликт, и разрешница која предизвикува смеа, но воедно пружа и реален пристап. Сценаријата се на: Елеонора Венинова, Сашо Кокаланов, Венко Андоновски и Димитар Банов. Семејната приказна на тројцата браќа Бузалевски, кои иако дијаметрално карактерно различни, имаат една заедничка цел – да инвестираат во промени во својот роден крај, е во режија на Игор Иванов Изи. Во „Преспав“ учествува актерската екипа во состав: Игор Џамазов, Јелена Јованова, Тијана Дапчевиќ, Игор Ангелов, Игор ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Преспав“ од вечерва се враќа на малите екрани. Новата сезона ќе се емитува секој вторник и среда со почеток од 19 часот на Телевизија 24. Овој телевизиски проект се снима под режисерска палка на Игор Ивановски Изи, Вардан Тозија и Даријан Пејовски додека актерската екипа е доверена на актерите: Јелена Јованова, Тијана Дапчевиќ, Игор Ангелов, Игор Стојчевски, Васил Зафирчев, Горан Стојановски, Адриан Азири и од сега Игор Џамбазов кој ќе го замени Владо Јовановски, што ќе претставува и мало освежување во актерската екипа. Сценаријата се на: Елеонора Венинова, Сашо Кокаланов, Венко Андоновски и Димитар Банов, додека музикиата е изработена од на Мите Димовски од студиото Тралала. Не случајно Пансионот Преспав за брзо време стекна своја верна публика и веќе привршуваат подготовките за отпочнувањето на снимање на втората сезона.
| | веќе видена | слични

Останато

Отворена е истрага за „организирана измама” против лица кои објавија лажни апели за донации за финансирање на реконструкцијата на Нотр Дам , соопшти јавното ...
сите 761 | | | веќе видена

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 146 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 241 | | | веќе видена

„Вечната власт“ кај албанскиот електорат, Демократската унија за интеграција-ДУИ има од што да стpaвува. Вчерашниот митинг во Тетово за промоција на кандидатот ...
сите 138 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 177 | | | веќе видена

Граѓаните на Република Македонија се спротивставија на Заев и Пендаровски и нивните антидржавни и криминални политики. Народот покажа дека има достоинство и ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Гевгелија вечерва “Кројач за дами”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: