ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ со вчерашната прослава доживеа уште еден пораз


3 копии
10 копии

Измислените скандали и лажните наводи на ВМРО-ДПМНЕ нема да го скријат фактот дека токму оваа партија 11 години ги крадеше граѓаните заради енормно богатење на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Грабежот е политичка мантра на ВМРО-ДПМНЕ, но тоа заврши со промената на власта. ВМРО-ДПМНЕ знаат дека најголемите криминалци се дел од фамилијата којашто ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ се фатени повторно во криминал. Портпаролот на опозициската партија, Димче Арсовски кажа дека СДСМ се фатени живи или што би ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тоа што вицепремиерот Kочо Aнѓушев ги повикал неговите бизнис партнери да се откажат од државните субвенции нема да го амнестира од одговорност – регираа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ се фатени повторно во криминал. СДСМ се фатени живи или што би рекол народот со спуштени гаќи како си ги делат парите на граѓаните. Сега сите веќе гледаат ...
| | веќе видена | слични

СДСМ да престане со лагите и манипулациите кон граѓаните на Република Македонија. Договорот со Грција е штетен, капитулантски и задира во идентитетот. Додека ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 380 | | | веќе видена

Опозицијата во националниот парламент на Унгарија ја доведе во прашање политиката на азил на власта поради аферата со бегството на поранешниот македонски ...
сите 465 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Најостро ги осудуваме пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на санкции и Правилникот за начинот на вршење на ...
сите 62 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ со вчерашната прослава доживеа уште еден пораз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: