ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ со вчерашната прослава доживеа уште еден пораз


Зоран Заев и СДСМ со вчерашната прослава доживеаја уште еден пораз и тоа директно од народот односно граѓаните на Република Македонија. Заев уште еднаш ја потцени интелигенцијата на нашиот народ. Зоран Заев и СДСМ со вчерашната прослава доживеаја уште еден пораз и тоа директно од народот односно граѓаните на Република Македонија. Заев уште еднаш ја потцени интелигенцијата на нашиот народ. Народот се обедини против капитулантскиот договор со кој што Зоран Заев ги исполни грчките црвени линии и прифати да го избрише вековното име Република Македонија, идентитетот, нацијата, македонската историја, културата и традицијата. Нашиот народ вели колку пари – толку музика. А, бидејќи вчера беа фрлени стотици илјади евра, народни пари за прослава на промена на името, народот им порача на СДСМ: каков договор – толку публика. Па почитувани граѓани, на вчерашната дебакл - прослава имаше помалку луѓе отколку што просечен граѓанин на нашата држава собира на куќна слава или на роденденска прослава кај најблиските. Ја ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Измислените скандали и лажните наводи на ВМРО-ДПМНЕ нема да го скријат фактот дека токму оваа партија 11 години ги крадеше граѓаните заради енормно богатење на фамилијата преку коруптивни зделки, наместени тендери и договорени провизии. Грабежот е политичка мантра на ВМРО-ДПМНЕ, но тоа заврши со промената на власта, порача СДСМ. Според оваа партија, ВМРО-ДПМНЕ знае дека најголемите криминалци се дел од фамилијата што изнесе милијарди евра надвор од државата додека граѓаните тонеа во сиромаштија, но исто така треба да знае дека парите стекнати на незаконски начин ќе бидат вратени назад во буџетот, назад кај граѓаните. „Македонија расчистува со криминалот на ВМРО-ДПМНЕ и чекори напред. Од заробена, сиромашна и изолирана држава, денес Македонија е слободна и напредна држава, пријател на демократскиот свет. Ѝ се допаѓало тоа или нe на ВМРО-ДПМНЕ, успесите на Македонија се препознаени и денес државата одлучно чекори кон влез во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ. Граѓаните ги поразија погубните политики на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Зоран Заев и СДСМ за само десетина дена се фатени како крадат 45 милиони евра, пари на граѓаните. Цели 35 милиони евра од здравство и уште 10,5 милиони од фондот за иновации завршуваат кај партиски донатори, функционери или млади момчиња кои треба да ги сокријат вистинските моќници, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Компании на вицепремиерот и други функционери од власта добиваат грантови од стотици илјади евра, додека Заев ги распродава националните интереси. Десетици милиони евра се делат на фирма формирана пред четири месеци, која како прва зделка добива тригодишен монопол на лабораториските испитувања. Министерот Филипче се колне дека не знаел каде ќе плаќа 35 милиони евра, додека Заев смислува манипулации за да добие поддршка за неговото прифаќање на грчките црвени линии. Овие луѓе ни ја водат државата! Нив не ги интересираат животот и стандардот на граѓаните на Република Македонија туку парите, тендерите, матните бизниси, профитот и личното богатење. Наместо да се приближуваме со стандардите и реформите до ...
| | веќе видена | слични

Грабежот е политичка мантра на ВМРО-ДПМНЕ, но тоа заврши со промената на власта. ВМРО-ДПМНЕ знаат дека најголемите криминалци се дел од фамилијата којашто изнесе милијарди евра надвор од државата, додека граѓаните тонеа во сиромаштија, но исто така треба да знаат дека парите стекнати на незаконски начин ќе бидат вратени назад во Буџетот, назад кај граѓаните. Македонија расчистува со криминалот на ВМРО-ДПМНЕ и чекори напред. Од заробена, сиромашна и изолирана држава, денес Македонија е слободна и напредна држава, пријател на демократскиот свет. Му се допаѓало тоа или не на ВМРО-ДПМНЕ, успесите на Македонија се препознаени и денес државата одлучно чекори кон влез во НАТО и почеток на преговори со ЕУ. Граѓаните ги поразија погубните политики на ВМРО-ДПМНЕ, ќе го поразат и неговото деструктивно однесување, граѓаните велат ДА за македонската иднина. СДСМ, Центар за комуникации
| | веќе видена | слични

Со оваа власт на хартија преку штелувани податоци се прикажува раст на платите, во реалноста имаме раст на сиромаштијата, реагира ВМРО-ДПМНЕ по информацијата за зголемувањето на платите во мај за 7,1 проценти, во однос на истиот месец претходната година. „На хартија се прикажуваат инвестиции, во реалноста има инвестиции само во фирмите на Анѓушев и Локвенец. Велеа дека не внеле во НАТО и ЕУ, а во реалноста ниту членство во НАТО ниту датум за преговори за ЕУ. Во ЕУ не се оди со претурање на државни пари во приватни сметки на вицепремиер, пратеници и фирми на други луѓе од власта. Колку и да се прикажува дека постои некаква розева слика, реалноста е поразителна. Власта врши грабеж на граѓаните, а единствено се богатат фирмите на власта. Владата на СДСМ зема од џебот на народот за да стави во приватните џебови на министрите“, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Најголемата опозициска партија додава дека граѓаните едвај го преживуваат месецот, додека, како што велат, црното економско триo ги брои милионите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ се фатени повторно во криминал. Портпаролот на опозициската партија, Димче Арсовски кажа дека СДСМ се фатени живи или што би рекол народот со спуштени гаќи како си ги делат парите на граѓаните. Тој потенцираше дека сега сите веќе гледаат дека акцизата и другите давачки кои што се покачени, се покачени не заради друго туку за да можат Анѓушев, Заев и останатите да имаат повеќе пари во буџетот за да си ги поделат меѓу себе и на нивните семејства и фирми. -Веднаш откако Кочо Анѓушев стапи на функција и се изгласа оваа криминална Влада, ние константно секој ден предупредувавме дека тие имаат една и единствена цел, а тоа е само да ги танкираат и да ги дебелеа своите банкарски сметки. Последниот, од низата скандали со кој Кочо Анѓушев и други видни функционери на СДСМ земаа стотици илјади евра од Владата и си ги доделија самите на себе си, е уште еден показател колку криминална Влада ни ја води нашата државата. Кочо Анѓушев, сам на себе си преку Владата си додели 160.000 евра и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не постои поголем криминал во историјата на Македонија од 11 годишното коруптивно и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол на криминал и неспособност. ВМРО-ДПМНЕ најбогатата партија во Европа со имот вреден 60 милиони денари секојдневно шири лажни вести и измислици, глумејќи загриженост за граѓаните, истите оние граѓани кои 11 години ги крадеше, осиромашуваше и задолжуваше додека врвот на партијата енормно се богатеше. ВМРО-ДПМНЕ очајно и залудно се обидува преку лаги да прикаже незаконско работење онаму кадешто го нема. Опозициската партија треба да знае дека единствените крадци се оние кои од државата извлекоа милијарди евра и ги внесоа во оф шор компании на Белизе и други егзотични локации, но треба да знае и дека се она што било стекнато на нелегален начин ќе биде вратено назад во Буџетот од кадешто е и украдено. Како одговорна партија, СДСМ секогаш се залага и ќе се залага за рамноправност, еднаквост и целосно почитување на правилата и законите. Оттаму, уште еднаш повикуваме да се проверат ...
| | веќе видена | слични

Тоа што вицепремиерот Kочо Aнѓушев ги повикал неговите бизнис партнери да се откажат од државните субвенции нема да го амнестира од одговорност – регираа денеска од ВМРО-ДПМНЕ. Обвинуваат дека СДСМ се фатени во криминал. Портпаролот на опозициската партија, Димче Арсовски посочи дека сега сите гледаат дека акцизата и другите давачки кои што се покачени, за да можат Анѓушев и останатите да имаат повеќе пари во буџетот за да си ги поделат меѓу себе и на нивните семејства и фирми. Затоа, уште еднаш, го повикуваме Јавното обвинителство кое што за жал се уште молчи, да го преземе овој случај во свои раце за да конечно Кочо Анѓушев одговара пред органите на прогонот, бидејќи не му е прв пат да го прави ова. Тендери во ЕЛЕМ, закон за царински олеснувања за литиумски батерии и уште многу други случаеви каде што кочо анѓушев ги испумпува парите на граѓаните, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ.
| | веќе видена | слични

СДСМ се фатени повторно во криминал. СДСМ се фатени живи или што би рекол народот со спуштени гаќи како си ги делат парите на граѓаните. Сега сите веќе гледаат дека акцизата и другите давачки кои што се покачени, се покачени не заради друго туку за да можат Анѓушев, Заев и останатите да имаат повеќе пари во буџетот за да си ги поделат меѓу себе и на нивните семејства и фирми. Веднаш откако Кочо Анѓушев стапи на функција и се изгласа оваа криминална Влада, ние константно секој ден предупредувавме дека тие имаат една и единствена цел, а тоа е само да ги танкираат и да ги дебелеа своите банкарски сметки. Последниот, од низата скандали со кој Кочо Анѓушев и други видни функционери на СДСМ земаа стотици илјади евра од Владата и си ги доделија самите на себе си, е уште еден показател колку криминална Влада ни ја води нашата државата. Кочо Анѓушев, сам на себе си преку Владата си додели 160.000 евра и со тоа го прекрши Законот за судир на интереси, дело кое според Кривичниот законик на Република Македонија е ...
| | веќе видена | слични

СДСМ да престане со лагите и манипулациите кон граѓаните на Република Македонија. Договорот со Грција е штетен, капитулантски и задира во идентитетот. Додека јавноста се занимава дали ќе има референдум и со шверцерскиот избор на ДИК, Зоран Заев си доделува тендери како од ракав. Заев си додели 10 милиони евра на фирми на Кочо Анѓушев, Хари Локвенец и други сопартијци и послушници, претставувајќи ги како иноватори. Малку им беа овие пари па дополнително си доделија тендер од 35 милиони евра на фирма која постои еден месец. Како дополнување си распишаа и тендер од 350.000 илјади евра во МЕПСО. Криминалниот картел на СДСМ го изгубија компасот. Не знаат кај тераат и се одлепија од реалноста. Партиските донатори се поважни отколку граѓаните на Република Македонија. Тие се ставија наспроти народот. Но народот ќе победи, Македонија ќе победи и тоа на сите им е јасно.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ:СДСМ со вчерашната прослава доживеа уште еден пораз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: