Интер се надева дека Модриќ ќе го убеди Перез да го пушти во Италија!


Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез изјави дека Лука Модриќ може да замине во Интер само ако италијанскиот клуб плати 750 милиони евра колку што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

АС и Марка најавија дека Лука Модриќ ќе остане во Реал Мадрид и ќе стави потпис на нов договор, но според медиумите од Италија, Хрватот се уште притиска за ...
| | веќе видена | слични

По АС се огласи и вториот мадридски весник близок до „Кралевите“, Марка пренесе дека Лука Модриќ ќе стави потпис на нов договор и ќе заработува колку капитенот ...
| | веќе видена | слични

После Светското првенство во Русија тргнаа сериозно шпекулации околу најдобриот фудбалер на Мундијалот, Хрватот Лука Модриќ, дека тој би можел да го напушти ...
| | веќе видена | слични

АС пренесе дека Лука Модриќ решил да остане во Реал Мадрид, но тоа не ги спречи хрватските репрезентативци од Интер да сугерираат дека нивниот соиграч треба да ...
| | веќе видена | слични

Уште еден извор близок до Реал Мадрид објави дека Лука Модриќ останува, Марка пренесе дека Хрватот ќе добие нов договор и плата од 10 милиони евра по сезона ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако не преставува закана по Русија, влезот на Македонија во Алијансата и ЕУ заедницата ќе помогне да се стабилизира историски немирниот дел на Европа, напиша ...
сите 226 | | | веќе видена

Со сведочењето на Сашо Тасевски вечерва во 23 часот заврши целодневното рочиште за настаните во Собранието за 27 април минатата година. Судијката Добрила ...
сите 211 | | | веќе видена

Спогодбата со Грција значи бришење на македонскиот идентитет и бришење на името Република Македонија. Спогодбата со Грција значи забрана да се употребува името ...
сите 119 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 218 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 170 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 115 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интер се надева дека Модриќ ќе го убеди Перез да го пушти во Италија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: