Харадинај: Вучиќ да го признае Косово во постоечките граници

6 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај, по повод Светскиот ден на бегалците, изјави дека Косово најдобро го познава тоа чувство на напуштање на татковината, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за иновации и претприемништво на Косово, Бесим Беќај денеска на прес-конференција објави дека утрово му ја доставил својата оставка на премиерот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Најголемата косовска опозициска партија, Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК), смета дека е прашање на ден кога коалицијата ПАН, која ја чинат Демократската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Демократската партија на Косово (ПДК) на денешната Конвенција за избор на партиските раководни структури, за свој претседател го избра Кадри Весели, кој и до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека граѓаните на Косово не се двоумат во своето чекорење кон мирот, но порача да не очекува некој мирот и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај тврди дека економскиот раст на Косово е највисок во регионот и најави нови мерки на Владата за задржување на тој тренд, јави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 469 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харадинај: Вучиќ да го признае Косово во постоечките граници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: