Реакција на општина Гази Баба на пресот на ДКСК


3 копии
3 копии
4 копии

По информациите кои вчера ги објави Антикорупциската комисија, а кои велат дека дваесетина градоначалници во Македонија немаат поднесено анкетни листови или ...
| | веќе видена | слични

Еден месец по нивниот избор, новите антикорупционери веќе успеаа да налутат дел од градоначалниците. Двајца од посочените 18 кои не доставиле анкетни листови ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата по сопствена иницијатива за корупцијата по сопствена иницијатива заклучи да изврши увид дали поднеле Анкетни ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупцијата, од увидот во својата евиденција констатира дека одреден број од горенаведените лица по изборот/именувањето на ...
| | веќе видена | слични

Дел од градоначалниците реагираат на изнесените ставови на антикорупциска, тврдат дека ја испочитувале својата обврска за навремено поднесување анкетен лист и ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Вевчани, Сашо Јанкоски, до медиумите испрати демант, како што пишува, на изнесените невистинити податоци од страна на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се додека на јавна функција се политичари кои што се сопственици, или влијателни акционери на компании, има можност за корупција и влијание на економските ...
сите 212 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 359 | | | веќе видена

Каква одлука ќе слушне Македонија е сеуште неизвесно а така веројатно ќе остане и до крај. Пред останокот на Советот за општи работи на ЕУ во Луксембург на кој ...
сите 241 | | | веќе видена

Една од најголемите дилеми на разведените и самохрани родители е дали, како и кога да ги запознаат децата со својот нов партнер или партнерка. Притоа, ...
сите 134 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакција на општина Гази Баба на пресот на ДКСК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: