Реакција на општина Гази Баба на пресот на ДКСК


4 копии
2 копии
7 копии

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, изразува благодарност што Државната комисија за спречување на корупцијата ќе поведе постапка за ...
| | веќе видена | слични

Градоначалниците на Гази Баба и на Вевчани, Борис Георгиевски и Сашо Јанкоски ја демантираат Антикорупциска дека не доставиле анкетен лист и изјавата за ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски ги демантира наводите на Антикорупциска ,се’ што требало, законски било доставено до комисијата.Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Имотната состојба на претседателот Ѓорге Иванов ќе биде ставена под лупа на антикорупционерите. Ова беше објавено на денешната седница на Комисијата за борба ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата денеска објави дека ќе врши проверка на имотот на претседателот Ѓорге Иванов.Како што изјави денеска на петтата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 172 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 169 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 170 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакција на општина Гази Баба на пресот на ДКСК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: