Фрлиле молотов коктел кон возило во скопска Автокоманда

2 копии
2 копии
6 копии
6 копии
3 копии

Двајца непознати сторители кои биле на мотоцикл фрлиле молотов коктел кон автомобил „пасат“ кој со шлеп-служба бил носен на вештачење во МВР. Според пријавата ...
| | веќе видена | слични

Шеснаестгодишно момче било нападнато од три лица со кои претходно биле заедно на роденден кај другарка, информираа од МВР. Според полицијата, синоќа по полноќ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Скандал во штипска градинка, дете од две години цело во модрици. Според информациите на МВР, вчераво 15,00 часот  во Секторот за внатрешни работи Штип Г.З.(23) ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 137 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 375 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фрлиле молотов коктел кон возило во скопска Автокоманда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: