Зиддојче цајтунг: Недавање датум во јуни е засрамувачки за ЕУ


3 копии

Недоумиците во Брисел и во главните градови на локомотивите на Европската унија може да предизвикаат нова политичка криза во Македонија. Заев веќе се пожали ...
| | веќе видена | слични

За кои сценарија Меркел ќе даде зелено светло на премиерот Заев кој денеска отпатува во Берлин за уште еднаш да побара поддршка од германската канцеларка во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако Северна Македонија не добие датум за преговори со ЕУ ова лето, се заканува пропаѓање на досега единствениот позитивен и европски модел на Балкан, пишува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Зидојче цајтунг“ објави дека германската канцеларка Ангела Меркел се произнесла против идејата Македонија ова лето да добие Датум за преговори со Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Дека Меркел го менува курсот кон земјава, за што вчера жестоко беше нападната и во Бундестагот, денеска потврдува и веста на угледниот „Зиддојче Цајтунг“, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој доби политички азил во Унгарија, денеска повторно беше пречекан од унгарски новинари во Будимпешта. „Се ...
| | веќе видена | слични

Недоразбирањата во германската влада околу Македонија и поделбите во Брисел дали одлуката за датум да се носи во пакет со Албанија или според заслуги, сега ...
| | веќе видена | слични
16 копии
повеќе

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин ги предупреди САД да не употрбуваат сила против Иран, бидејќи, како што рекол, тоа би имало катастрофални последици. – ...
сите 281 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 184 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 81 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 16 | | | веќе видена

Пратеникот Антонио Милошоски прашува „Дали тоа и хрватската министерка за надворешни работи, Марија Пејчиновиќ Буриќ шири лажни вести дека неколку ЕУ-земји се ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зиддојче цајтунг: Недавање датум во јуни е засрамувачки за ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: