Механичарот со фрактура, Раиконен: Стартував на зелено (видео)


3 копии
5 копии

Формула 1 викендот во Бахреин ни донесе радост во боксот на Ферари поради победата на Себастијан Фетел, но од друга страна пак, донесе и многу нервози и голем ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Победата на Себастијан Фетел во Бахреин остана во сенка на инцидентот кога Кими Раиконен тешко повреди еден од механичарите, Франческо Цигарини. Раиконен во 36 ...
| | веќе видена | слични

Франческо Цигарини за среќа го преживеа прегазувањето од Кими Раиконен во боксот на Ферари и по операцијата објави фотографија од болницата. Пилотот на Ферари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 339 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Кариерата на Огњен Врањеш, односно останувањето во клубот за кој моментно игра е доведена под знак прашалник по откривање на порно аферата со Јелена Карлеуша. ...
сите 186 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Механичарот со фрактура, Раиконен: Стартував на зелено (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: