Бразил и Венецуела обезбедија четвртфинале на Копа Америка


5 копии
2 копии

Бразилскиот репрезентативец и член на Атлетико Мадрид, Фелипе Луис со една изјава дополнително ги подгреа шпекулациите околу враќањето на Нејмар во Барселона. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бразил ја декласираше селекцијата на Перу со 5-0 во третото коло од групната фаза на Копа Америка. Домакиќините на континенталниот собир како првопласирани од ...
| | веќе видена | слични

Бразил со убедливи 5-0 го совлада Перу, љубителите на фудбалот видоа неколку убави голови и еден голем кикс по кој Фирмино си поигра со противничкиот голман и ...
| | веќе видена | слични

Бразилската фудбалска репрезентација ја заврши групната фаза на Копа Америка со убедлива победа над Перу (5:0), со што домаќинот и официјално го освои првото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утрово понесете со себе чадор. Метеоролозите предвидуваат дожд и посвежо време. Според управата за хидрометеоролошки работи денеска не очекува претежно облачно ...
сите 322 | | | веќе видена

Постои опасност Европа „да се освести многу доцна“ доколку се обидува да го спаси договорот со Иран за неговата нуклеарна програма, изјави израелскиот премиер ...
сите 127 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Сите сакаме да се разбудиме со кафе, да се расониме и да уживаме, но има и подобар начин да почне денот, воедно и поздрав. Какаото е супер намирница, здрава, ...
сите 154 | | | веќе видена

Целиот регион ја слави победата на Новак Ѓоковиќ, фановите се пресреќни и се радуваат за победата на Ноле.Ве потсетуваме на едно ретро видео, кога двајца мажи ...
сите 279 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бразил и Венецуела обезбедија четвртфинале на Копа Америка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: