ФАО и Македонија потпишаа тригодишен договор за соработка


10 копии

 Со потпишувањето на договорот тежок триста илјади евра ќе се гради стратегијата за справување со последиците од климатските промени, ќе се дефинираат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Иновации и дигитализација, современи технологии и опрема, подобрување на врските меѓу производителите, преработувачите и пазарите, како и зајакнување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судијката Добрила Кацарска, која го води случајот за 27 април по сведочењето на Никола Димитриевски, поранешно обезбедување на ексдиректорот на БЈБ Митко ...
сите 318 | | | веќе видена

Во Куќата на Уранија- МАНУ, свечено беше отворена изложбата на фотографии „По трагите на светите Кирил и Методиј”. На свеченоста, во името на организаторите, ...
сите 192 | | | веќе видена

Скопје е на врвот во Европа и петти најзагаден град во светот. Позагадени од нашиот главен град вчера беа единствено градовите Лахор во Пакистан, Калкута и ...
сите 84 | | | веќе видена

д-р Весна Попоска Четирите предложени амандмани треба да им го оневозможат лускузот кој го имаа сите досегашни влади, на сите идни влади – спорот за името да ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАО и Македонија потпишаа тригодишен договор за соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: