Еве како течеле разговорите на Боки 13 со бизнисмените?


Името на специјалната јавна обвинителka Катица Јанева го злoyпотребиле не само нејзиниот довчерашен близок пријател, туку и многу други. Ова го соопшти самата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Катица што кажува не е битно. Сигурно нема да прифати вина. И јас, а верувам и вие така би постапиле. Битно е што кажува на спикерфонот во моментот кога се ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 23. јули 2019 (ИНПРЕС) – Најодговорно тврдам дека ниту свесно ниту несвесно, не сум ја злоупотребила должноста којашто во моментов сѐ уште ја извршувам ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По една недела молк, специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева вчера имаше обраќање во јавноста во врска со нејзината поврзаност со случајот ...
| | веќе видена | слични

По днешната прес-конференција на специјалната јавна обвинителкa во ocтавка. Катица Јанева, се јави и професорката Биљана Ванковска. Таа по настапот на ...
| | веќе видена | слични

По прес-конференцијата на специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева која се огради од случајот „Рекет“, се јави и професорката Биљана Ванковска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Тројца пациенти починаа вчера од вирусот Ковид-19, со што вкупниот број на починати од оваа болест во земјава достигна 500. Ковид-19 е најризичен за постарите ...
сите 678 | | | веќе видена

Денеска земјава треба да го добие новиот Парламент. Вчера излезе од Ифективната клиника собранискиот спикер Талат Џафери, најавувајќи дека е во добра ...
сите 144 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 44 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Пограничен инцидент имало во Охридското езеро, а полицијата испукала предупредувачки куршуми. Во водите на Охридското езеро вчеравечер се случил пограничен ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве како течеле разговорите на Боки 13 со бизнисмените?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: