Реакции на Твитер по обраќањето на Јанева - „Време е Боки да пропее“


По една недела молк, специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица Јанева вчера имаше обраќање во јавноста во врска со нејзината поврзаност со случајот ...
| | веќе видена | слични

Што знае Катица Јанева за Зоран Заев и неговите крими соработници па јавното обвинителство не смее да ја осомничи и да ја приведе Јанева? Што уште треба да се ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ Наум Стоилковски побара од обвиниелката Вилма Рускоска да ја прошири истрагата и на невладинаа организација и да истражи кои се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Што знае Катица Јанева за Зоран Заев и неговите крими соработници па јавното обвинителство не смее да ја осомничи и да ја приведе Јанева? Колку се загазени во ...
| | веќе видена | слични

„Што уште треба да се случи за Рускоска обвинителството да влезе во СЈО на Катица Јанева и да изврши претрес? Да почнеме од последниот случај, во СЈО се врши ...
| | веќе видена | слични

Веста дека вториот телефон на специјалната обвинителка во оставка, Катица Јанева, при вештачењето е утврдено дека е форматиран со сменет Icloud, вчера само ги ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството за организиран криминал ќе истражува зошто во вториот телефон на Катица Јанева сите податоци се избришани. Истрагата треба да открие дали ...
| | веќе видена | слични

Осомничениот во случајот на СЈО „Империја“ Орце Камчев, кој му дал поткуп од милион и пол евра на Бојан Јовановски-Боки 13 за да влијае кај Катица Јанева да се ...
| | веќе видена | слични

Што уште треба да се случи за Русковска обвинителството да влезе во СЈО на Катица Јанева и да изврши претрес, праша на денешната прес конференција Наум ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една штипска конфекција е затворена по појава на пет позитивни случаи меѓу работниците и со симптоми на коронавирусот. Конфекцијата производството го прекинала ...
сите 607 | | | веќе видена

Покрај другите изненадувања на кои јавноста сведочење вчера по Седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, една интересна нова личност влегува во еден од ...
сите 95 | | | веќе видена

Врховниот суд на Република Македонија уште не ги пратил во Кривичен суд Скопје, списите за предметот „Тенк”, со кој се потврдува казна од 4 години затвор за ...
сите 142 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 140 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 119 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Само што почна, прекината седницата на која треба да бидат избрани новите заменици министри. Пред нејзиниот почеток, оставка од пратеничката функција си ...
сите 163 | | | веќе видена

Лицата со оштетувања на видот бараат од државата да не им го одзема училиштето во населбата Кисела Вода каде во изминатите 66 години генерации деца учат се ...
сите 323 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакции на Твитер по обраќањето на Јанева - „Време е Боки да пропее“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: