Утре во Македонија,слаб локален дожд

Утре во Македонија времето ќе биде облачно со слаб локален дожд.Слаб снег ќе провејува на повисоките места во западните делови . Ќе дува умерен ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од -2 во Маврово до 5 во Гевгелија. Максималните дневни ќе бидат во интервал од 1 до 12 степени. Утре во Скопје облачно време со слаб дожд и умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 2 , максималната дневна ќе се искачи до 10 степени.
| | веќе видена | слични

Претстојниот празничен викенд во Македонија ќе донесе сончево време со мала облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. По одделни котлини се очекува појава на магла и ниска облачност. Температурите во делови од земјата ќе ги надминат просечните вредности за овој период од годината. Утре максималната дневна ќе достигне до 15, а во недела и понеделник до 16 степени. Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска
| | веќе видена | слични

Следува период на стабилно и суво време, претежно со слаб јужен ветер. Во поголем дел од земјава дневните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината, што ќе предизвика натамошно топење на снежната покривка. Од недела ќе има умерена до значителна облачност, а по котлините, вклучувајќи ја и Скопската ќе има појава на магла и ниска облачност, така што дневната температура во овие места ќе остане пониска. Од среда се очекуваат повремени локални врнежи од дожд.
| | веќе видена | слични
6 копии

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 13 степени. Највисока снежна покривка има во Лазарополе – 7 сантиметри, во Маврово – 5 и 4 сантиметри во Крушево. Следува период на стабилно и суво време, претежно со слаб јужен ветер. Во поголем дел од земјава дневните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината, што ќе предизвика натамошно топење на снежната покривка. Од недела ќе има умерена до значителна облачност, а по котлините, вклучувајќи ја и Скопската, ќе има појава на магла и ниска облачност, така што дневната температура во овие места ќе остане пониска. Од среда се очекуваат повремени локални врнежи од дожд.
| | веќе видена | слични
9 копии

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер, соопшти УХМР. По одделни котлини, вклучувајќи ја и Скопската, ќе има услови за појава на слаба магла или заматеност на атмосферата. Температурата ќе се движи од 6 до 13 степени. Во Скопје дневната температура ќе достигне 6 степени. Времето утре ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност и со умерен јужен ветер. По одделни котлини ќе има појава на слаба утринска магла. До вторник следува период на стабилно и суво време. Во поголем дел од земјава дневните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината, а тоа ќе предизвика топење на снежната покривка. Утре ќе биде најсончево, а од недела ќе има умерена до значителна облачност. По котлините, вклучувајќи ја и Скопската, ќе има појава на магла и ниска облачност, особено од недела, а дневната температура во овие места ќе остане пониска.
| | веќе видена | слични
10 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер, по одделни котлини со услови за појава на магла и ниска облачност. В ремето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер, по одделни котлини со услови за појава на магла и ниска облачност. Температурата ќе се движи од шест до 13 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе достигне до шест степени. Следува период на стабилно и суво време. Во поголем дел од земјава дневните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината, а тоа ќе предизвика топење на снежната покривка. Во сабота ќе биде најсончево, а од недела ќе има умерена до значителна облачност. По котлините, вклучувајќи ја и Скопската ќе има појава на магла и ниска облачност, особено од недела, а дневната температура во овие места ќе остане пониска. с
| | веќе видена | слични

Утринава времето е сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер, а по одделни котлини, вклучувајќи ја и Скопската, има слаба магла или заматеност на атмосферата. Температурата ќе се движи од 6 до 13 степени. Во Скопје денеска ќе преовладува слично време со температура до шест степени. Најстудено е утринава е во Берово каде се измерени -5 степени, а најтопло во Дојран каде минималната температура изнесува два степена. Стабилно и суво ќе биде до вторник. Во поголем дел од државата дневните температури ќе бидат над просекот за овој период. Најсончево ќе биде утре, а од недела ќе има умерена до значителна облачност. По котлините, вклучувајќи ја и Скопската, ќе има појава на магла и ниска облачност, особено од недела, а дневната температура ќе остане пониска. 
| | веќе видена | слични
4 копии

Сончевото време со натпросечни температури за овој период од годината, го стопи снегот во Лазарополе каде висината на снежната покривка е седум сантиметри, во Маврово пет сантиметри, во Крушево четири и во Тополчани еден сантиметар. Утринава времето е сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер, а по одделни котлини, вклучувајќи ја и Скопската, има слаба магла или заматеност на атмосферата. Температурата ќе се движи од 6 до 13 степени. Во Скопје денеска ќе преовладува слично време со температура до шест степени. Најстудено е утринава е во Берово каде се измерени -5 степени, а најтопло во Дојран каде минималната температура изнесува два степена. Стабилно и суво ќе биде до вторник. Во поголем дел од државата дневните температури ќе бидат над просекот за овој период. Најсончево ќе биде утре, а од недела ќе има умерена до значителна облачност. По котлините, вклучувајќи ја и Скопската, ќе има појава на магла и ниска облачност, особено од недела, а дневната температура ќе остане пониска.
| | веќе видена | слични
21 копии

Од денес во поголем дел од државата ќе биде стабилно и суво, а дневните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината што ќе предизвика топење на снежната покривка.Дневните температури ќе достигнат максимум до 13-тиот степен.УХРМ информира дека најсончево ќе биде в сабота, а в недела ќе има умерена до значителна облачност. По котлините, вклучувајќи ја и скопската, ќе има магла и ниска облачност, особено в недела. Дневната температура во овие места ќе остане пониска.
| | веќе видена | слични
2 копии

По одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Максималната температура ќе достигне до 13 степени. Денес во Македонија се очекува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. По одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Максималната температура ќе достигне до 13 степени. Стабилно и суво време без врнежи ќе имаме и во наредниот период.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 214 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат експлицитно видео клип кој секој момент може да осамне во јавноста. Пеачката и фудбалерот се снимале за време на се*с во ...
сите 170 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре во Македонија,слаб локален дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: